ETKİNLİKLER
Van'da gerçekleştirilen SMMM Platform toplantısı
6 Mayıs 2017 Cumartesi günü Van da gerçekleştirilen Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Ege Odaları ve 41 nci Doğu ve Güneydoğu Odaları Platform toplantısı Van SMMMM Odasının ev sahipliğinde yapıldı.

Platform toplantısına Ankara Türmob yönetim kurulu üyesi ile Ege , Doğu ve Güneydoğu Oda Başkanlarının  katılımıyla gerçekleşti. Platformun gündem konusu olan; Ülkemizin içinde bulunduğu sosyal ve ekonomik ortamın iyileştirilmesinde sivil toplum örgütlerinin işlevi/rolü,Bu rolün yerine getirilmesinde mali müşavir odalarının fonksiyonu, mesleğin tanıtımı ve gelişime katkısı başlıklı olarak belirlenen toplantıda oda başkanları konuyla ilgili konuşlar yapıldı.

Toplantıya Mardin-Şırnak Mali Müşavirler Odası heyetinde  Oda Başkanı Hamit DURGAN,    Başkan Yardımcısı Ömer SAVDA, Disiplin Kurul Bşk.Yrd. Faruk YAŞİN ve ayrıca  Yeminli Mali Müşavir  Mehmet Nurullah BUDAK  katıldı. 

Oda  Başkanı Hamit DURGAN’nın da yapmış olduğu konuşmada: ''Ülkemizin içinde bulunduğu sosyal ve ekonomik ortamın iyileştirilmesinde sivil toplum örgütlerinin işlevi/rolü,Bu rolün yerine getirilmesinde mali müşavir odalarının fonksiyonu, mesleğin tanıtımı ve gelişime katkısıManasında en büyük katkının İnsani değer olgusunda… olduğu bilinmelidir.

Bizler de çözüm üretme noktasında bu yönde başarı sağlayarak hepimiz birer kanaat önderi, dayanışma, olgunluk, çözüm üretme becerisi ve her şeyden önce İnsani değer olgusuna sahip olmamız gerekir diye düşünüyorum.

Bizler meslek mensubu temsilcileri olarak platform kapsamında bir araya gelmemiz, mesleğimizin başarıya ulaşılması noktasında yapılan oluşumda fikir neden sonuç ilişkileri müzakere edilmesi, başarının sağlanılmasında atıf olarak görmek mesleki alanda büyük bir kaynak olduğu, sosyal , kültürel ve ekonomik açıdan da  bir paydaş olarak katkı olacağı da kaçınılmaz olacaktır.

Nitekim birlikte kuvvet doğar atasözünü de pekiştirmekte de  fayda görmekteyiz.Dayanışma hayatımızda elbette oldukça önemli bir konu ve kavramdır. Bu yaşamdaki yönetim ile ilgili başarısızlık nedenlerinden biri de ben olgusudur.BEN lik olgusu yaşamda hissi çıkarlar sözkonusu olduğu açık olupbaşarı olunması mümkün olmadığı gibi bazı gereksinimlerde dayanışmaya ihtiyaç duyulmaktadır. BİZ olgusunu kullanarak bu dayanışma ile ortaya harika fikirler ve üretimler çıkmaktadır.

Ortaya farklı fikirlerin çıkması sonucunda amaca varılması noktasında güzel bir sonuç elde edilmesi geleceğe ışık tutacaktır. Dolayısıyla da  Ülkemizin içinde bulunduğu sosyal ve ekonomik ortamın iyileştirilmesinde sivil toplum örgütlerinin etkin bir rolünün kaçınılmaz bir paydaş unsuru olarak  görmekte fayda sağlayacağı kanaatindeyim…

Yapılan bu platform toplantılarının başta biz odalar olmak üzere, Yaşam boyu eğitime, hizmet pazarlamasına önem verilmesi, muhasebe mesleğinde kalite standartlarına uygun hizmet üretimi sağlanılması noktasında ve  Türmob un bu yönde başarısına katkı sağlanılmasına, yön verilmesi, bizler Oda başkanlarının sorumluluğun birer paydaşçıları olarak görev ve sorumluluğumuzun olduğu bilinmesi gerekmektedir.

Dayanışma, yardımlaşma ve birlikte olmak insanı asla yolda bırakmaz. Bu yüzden dayanışmaya önem verdiğimizi ve hayatımızın her alanında  dayanışma gücüne inanan ve uygulamaya özen gösteren düşünceyle… 

Bundan böyle de mesleğimizin daha güzel yarınlar için bundan böyle yapılacak olan platform toplantıların, gerekse dayanışma ve yardımlaşma noktasında;Mardin-Şırnak SMMM Odası olarak hazır olduğumuzu ve her an için sizleri misafir olarak ağırlamaktan mutlu olacağımızı belirtmek isterim. Bu duygu ve düşüncelerle Hepinize tekrardan Mardin –Şırnak SMMM Odası olarak  ve şahsım adına saygılarımı sunarım.'' Açıklamasında bulundu.
GÜNCEL ETKİNLİKLER
Odalar arası uygulama birlikteliği Haksız rekabet ve disiplin işlemleri çalıştayı
Mardin de KDV-ÖTV Uygulamaları Semineri Yapıldı
Mardin-Şırnak SMMM odasınca Nusaybin Vergi Dairesi Müdürlüğüne ziyaret
TÜRMOB 2.olağanüstü genel kurul toplantısına katılım sağladık
Mardin'de Bilirkişilik temel eğitimi verilmeye başladı
42. Doğu ve Güneydoğu Anadolu SMMM odaları platform toplantısı
Mardin-Şırnak SMMM odasınca Artuklu Üniversitesi Rektör Vekili ve Okul Müdürü Prof.Dr.Hüseyin Haşimi GÜNEŞ’i ziyaret
Van'da gerçekleştirilen SMMM Platform toplantısı
Kızıltepe Eğitim-Bir-Sen heyeti başkan DURGAN'ı ziyaret etti
TÜRMOB 80.Başkanlar Kurulu toplantısı Ankara'da yapıldı
Mardin-Şırnak Mali Müşavirlerin iftar yemeği buluşması
Mardin-Şırnak SMMM Oda Başkanı Hamit DURGAN, Yönetim Kurulu Üyeleri Hükümet Konağına ziyarette bulundu

MARDİN-ŞIRNAK SERBEST MUHASEBECİ

MALİ MÜŞAVİRLER ODASI

(CHAMBERS OF CERTIFIED PUBLİC ACCONTANTS OF MARDIN-SIRNAK)