HABERLER
XX . TÜRKİYE MUHASEBE KONGRESİ İSTANBUL DA YAPILDI.
5-6 Ekim 2018 tarihlerinde Hilton Bomonti Kongre Merkez, İstanbul’da, TÜRMOB ev sahipliğinde gerçekleştirilen XX. Türkiye Muhasebe Kongresi her 4 yılda bir düzenlenen ve Türkiye’nin Muhasebe Olimpiyatları olarak kabul görmüş “Türkiye Muhasebe Kongreler” muhasebe mesleğinin sorunlarının, geleceğe dönük gelişmelerinin Dünya ve Türkiye’deki gelişmelerle beraber tartışıldığı meslek ve akademik bir platformdur.

Muhasebe mesleği yasal statüsüne kavuştuktan sonra, 1992 yılından bu yana kongreler TÜRMOB’un organizasyonu ile Gerçekleştirilmektedir. Kongre ana temaları mesleğin önemli sorunları ile meslek gelişimi alanları dikkate alınarak, güncel ve geleceği kavrayarak belirlenmektedir.

Türkiye Muhasebe Kongreler, her 4 yılda bir Kasım aylarında farklı ülkelerde gerçekleştirilen Küresel Muhasebe Olimpiyatları olarak adlandırılan “Dünya Muhasebeciler Kongreler” öncesi gerçekleştirilmektedir.5-6 Ekim 2018’de XX. Türkiye Muhasebe Kongresi İstanbul’da gerçekleşti.

Kamu kurum ve kuruluşları, özel sektör, üniversiteler dahil ilgili tüm kesimlerin temsilcilerinin katılımıyla 08.03.2018 tarihinde Ankara’da yapılan Kongre hazırlık toplantısında edinilen görüşler çerçevesinde bu yıl gerçekleştirilen XX. Türkiye Muhasebe Kongresi’nin ana teması Dijitalleşme Sürecinde Değişen İş Hayatı ve Muhasebe Mesleğinin Yenden Yapılanması - "Yerel/Küresel Meseleler, Küresel/Yerel Çözümler” olarak belirlenmiştir.

Düzenleyici kurum ve kuruluşlar ile iş dünyasının temciler, uygulamacılar, meslek mensupları, denetçiler, akademisyenler tarafından 1 panel, 3 ana ve 18 paralel oturumda moderatörler yanı sıra, alanında söz sahibi, uzman çok değeri 100'e yakın yerli ve yabancı konuşmacı bildiri ve sunumlar yapıldı. Yaklaşık 2000-2500 civarı katılımcı ile Türkiye’nin Muhasebe Olimpiyatlarında * Kongre katılımcıları Kamu Gözetim Kurumu “Bağımsız Denetçiler İçin Sürekli Eğitim Tebliği” düzenlemeler kapsamında konuşmacılar 5 puan, diğer katılımcılar 4 puan Temel Meslek Eğitimi kredisine hak kazandılar.

XX. TÜRKİYE MUHASEBE KONGRESİ’NİN YÜRÜTME KURULU olarak:

A. Masis YONTAN Kongre Başkanı 

B. Prof. Dr. Cemal YÜKSELEN – Üye, 

C. Emre KARTALOĞLU- Üye, 

D. Eray MERCAN- Üye, 

E. Ertuğrul ERDEM- Üye,

F. Hayri ÖZTÜRK- Üye, 

G. Dr. Masum TÜRKER – Üye,

H. Rıfat T.NALBANTOĞLU- Üye, 

İ. Yahya ARIKAN- Kongre Sekreteri . 

XX. TÜRKİYE MUHASEBE KONGRESİ’NİN BİLİM KURULU Olarak: 

Prof. Dr. Ercan BAYAZITLI (Başkan), Ankara Üniversitesi

Doç. Dr. A.R. Zafer SAYAR (Raportör),

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi

Prof. Dr. Necdet SAĞLAM, Anadolu Üniversitesi 

Prof. Dr. Orhan ÇELİK, Ankara Üniversitesi

Prof. Dr. Volkan DEMİR, Galatasaray Üniversitesi

Prof. Dr. Cemal İBİŞ, Işık Üniversitesi 

Prof. Dr. Selahattin KARABINAR, İstanbul Üniversitesi

Prof. Dr. Beyhan MARŞAP MODAV

Prof. Dr. Seval SELİMOĞLU MUFAD, 

Prof. Dr. Serdar ÖZKAN American Universitesi of The Mddle East (AUM) 

Prof. Dr. Fatih DALKILIÇ Dokuz Eylül Üniversitesi,

5-6 EKİM 2018 tarihlerinde Dijitalleşme Sürecinde Değişen İş Hayatı ve Muhasebe Mesleğinin Yeniden Yapılanması konulu Kongre programında:Açılış Protokol Konuşmaları Kamu Gözetim Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu Başkanı Dr. Mehmet Selim , Bağlı Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Semi Okumuş, Gelir İdaresi Başkan Yardımcısı Hüseyin Karakum Vergi Denetim Kurulu Başkanı , A. Masis Yontan TÜRMOB Genel Başkanı Konuk Konuşmacılar (Açılış Bildiriler) Phlppe Arraou IFAC Yönetim Kurulu Üyesi ve Akdeniz Muhasebeciler Federasyonu Başkanı Morten Spetzer Avrupa Muhasebeciler Federasyonu Başkan Vekili ve Gelecek Dönem Başkanı. Tarafından yapıldı.2 gün boyunca sürdürülen başarılı bir programın ardından kongre sona erdi.
GÜNCEL HABERLER
Luca Eğitimi
Yeni Meslek Mensubu Cihat BALAMUR
56.Doğu ve Güneydoğu Anadolu Platform Toplantısı
2023 Yılı Ücret Tarifesi
Muhasebe ve Müşavirlik Ücretler Eridi Mali Müşavirler Zor Durumda!!!
2023 Yılına Ait Defter Tasdik Fiyat Listesi
YMM Fethullah DEMİR Yeniden Değerlendirme Uygulamaları Eğitimi
TKDK Genel Koordinatör Erdal ÇELİK 'i Ziyareti
Mardin il ve ilçeleri ile Şırnak il ve ilçelerinde meslektaşlarımızı ofislerinde ziyaretlerde bulunmaktadırlar.
Mardin Milletvekilimiz Sayın Cengiz DEMİRKAYA ve AK Parti Savur ilçe başkanı sayın Mehmet Ensari KAVAK ziyaretimize geldiler.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun.
TÜRMOB.24 GENEL KURUL TOPLANTI RESİM GELERİSİ

MARDİN-ŞIRNAK SERBEST MUHASEBECİ

MALİ MÜŞAVİRLER ODASI

(CHAMBERS OF CERTIFIED PUBLİC ACCONTANTS OF MARDIN-SIRNAK)