HABERLER
Mardin'de Bilirkişilik temel eğitimi alanında sertifikaları dağıtıldı
Mardin-Şırnak Mali Müşavirler Odası Oda Başkanı Hamit DURGAN ile Oda yönetim kurulu üyeleri tarafından Mardin İl Gıda Tarım Müdürlüğü Konferans Salonunda çeşitli meslek guruplarının katıldığı bilirkişilik temel eğitimini tamamlayanlara Adli ve İdari Yargı alanında görev yapmak üzere 04 Aralık 2017 tarihinde yapılan törenle Eğitim Katılım Belgeleri verildi.

Mardin-Şırnak Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Hamit DURGAN’nın konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamada; Mardin-Şırnak SMMM Odamızın almış olduğu görev ve yetki dahilinde Eğitimin daha sağlıklı bir ortamda yapılması için Mardin de Pegem Akademisi ile yapılan protokol gereği, Pegem Akademisinde 17-18-19-20 Kasım 2017 tarihleri arasında uygulanmaya başlatılan ve Çeşitli meslek guruplarının katılımının sağlandığı Eğitime ilk etapta 96 katılımcıya, görevlendirilen Uzman Akademisyenler tarafından Bilirkişilik Temel eğitimi verildi. 

Son yapılan yasal düzenleme ile bundan böyle Bilirkişilik Temel Eğitimi Zorunlu Hale Gelinmiştir. 3 Ağustos 2017 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan "Bilirkişilik Yönetmeliği" ile adli ve idari yargı alanında yürütülen her türlü bilirkişilik faaliyetinin yapılabilmesi için Bilirkişilik Temel Eğitimi zorunlu hale gelinmiştir.

Bilirkişilik temel eğitimi, beş yıllık mesleki kıdem kazanmışlar tarafından alınan ve bilirkişilik faaliyetinin yürütülmesiyle ilgili bilgileri içeren bir eğitim. Bu eğitimi almayanlar, bilirkişilik alan ne olursa olsun bundan sonra bilirkişilik yapamayacaklardır. Bilirkişilik Temel Eğitimi, 18 saati teorik ve 6 saati uygulamalı olmak üzere toplam 24 ders saatinden oluşuyor.

Eğitimlerini tamamlayan katılımcılara törenle belge verildi. Bilirkişilik temel eğitimine katılarak belge alan kişiler, almış oldukları belge ile birlikte bilirkişilik yapmak üzere başvuruda bulunabileceklerdir. Bilirkişilik Temel Eğitimi almayanlar, alan ne olursa olsun, bilirkişi olmak için başvuruda dahi bulanamayacaklardır. Bilirkişilik temel eğitimi alanlar bundan böyle adli ve idari yargı alanında yürütülen görevi alanı dahilinde hertürlü bilirkişilik faaliyetinde bulunabileceklerdir.
GÜNCEL HABERLER
Luca Eğitimi
Yeni Meslek Mensubu Cihat BALAMUR
56.Doğu ve Güneydoğu Anadolu Platform Toplantısı
2023 Yılı Ücret Tarifesi
Muhasebe ve Müşavirlik Ücretler Eridi Mali Müşavirler Zor Durumda!!!
2023 Yılına Ait Defter Tasdik Fiyat Listesi
YMM Fethullah DEMİR Yeniden Değerlendirme Uygulamaları Eğitimi
TKDK Genel Koordinatör Erdal ÇELİK 'i Ziyareti
Mardin il ve ilçeleri ile Şırnak il ve ilçelerinde meslektaşlarımızı ofislerinde ziyaretlerde bulunmaktadırlar.
Mardin Milletvekilimiz Sayın Cengiz DEMİRKAYA ve AK Parti Savur ilçe başkanı sayın Mehmet Ensari KAVAK ziyaretimize geldiler.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun.
TÜRMOB.24 GENEL KURUL TOPLANTI RESİM GELERİSİ

MARDİN-ŞIRNAK SERBEST MUHASEBECİ

MALİ MÜŞAVİRLER ODASI

(CHAMBERS OF CERTIFIED PUBLİC ACCONTANTS OF MARDIN-SIRNAK)