HABERLER
MARDİN’DE BİLİRKİŞİLİK TEMEL EĞİTİMİ TAMAMLANDI.
Mardin-Şırnak Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanlığı olarak verilen Bilirkişilik Temel Eğitimi 27-28-29-31 Ekim 2018 tarihleri arasından 4 günlük bir eğitim sonrası tamamlandı. Oda Başkanı Hamit DURGAN’nın konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamada;

Mardin-Şırnak SMMM Odamızın almış olduğu görev ve yetki ile 27-28-29-31 Ekim 2018 tarihleri arasında 4 gün süren bir eğitim sonrası Bilirkişilik Temel Eğitimi tamlanmış oldu.

Çeşitli meslek guruplarının katılımının sağlandığı Eğitime 43 katılımcıya eğitim verildi. Görevlendirilen Uzman Akademisyenlerden Prof.Dr. Mehmet Serkan ERGÜNE, Doç.Dr. Elif ERGÜNE ve Doç.Dr. Murat BATAN tarafından başarılı bir eğitim verildi. 

Bilindiği üzere: Son yapılan yasal düzenleme ile bundan böyle Bilirkişilik Temel Eğitimi Zorunlu Hale Gelinmiştir. 3 Ağustos 2017 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan "Bilirkişilik Yönetmeliği" ile adli ve idari yargı alanında yürütülen her türlü bilirkişilik faaliyetinin yapılabilmesi için Bilirkişilik Temel Eğitimi zorunlu hale gelinmiştir.

Bilirkişilik temel eğitimi, beş yıllık mesleki kıdem kazanmışlar tarafından alınan ve bilirkişilik faaliyetinin yürütülmesiyle ilgili bilgileri içeren bir eğitim. Bu eğitimi almayanlar, bilirkişilik alan ne olursa olsun bundan sonra bilirkişilik yapamayacak.

Eğitimlerini tamamlayan katılımcılara belge verilecek. Bilirkişilik temel eğitimine katılarak belge alan kişiler, almış oldukları belge ile birlikte bilirkişilik yapmak üzere başvuruda bulunabilecekler. Bilirkişilik Temel Eğitimi almayanlar, alan ne olursa olsun, bilirkişi olmak için başvuruda dahi bulunamayacaklardır.

Eğitim sonrası başarılı sunumlarından ötürü Oda Başkanı Hamit DURGAN tarafından Sayın Prof.Dr.Mehmet Serkan ERGÜNE, Doç.Dr.Elif ERGÜNE ve Doç.Dr.Murat BATAN’a Teşekkür Belgesi takdim edildi.
GÜNCEL HABERLER
Luca Eğitimi
Yeni Meslek Mensubu Cihat BALAMUR
56.Doğu ve Güneydoğu Anadolu Platform Toplantısı
2023 Yılı Ücret Tarifesi
Muhasebe ve Müşavirlik Ücretler Eridi Mali Müşavirler Zor Durumda!!!
2023 Yılına Ait Defter Tasdik Fiyat Listesi
YMM Fethullah DEMİR Yeniden Değerlendirme Uygulamaları Eğitimi
TKDK Genel Koordinatör Erdal ÇELİK 'i Ziyareti
Mardin il ve ilçeleri ile Şırnak il ve ilçelerinde meslektaşlarımızı ofislerinde ziyaretlerde bulunmaktadırlar.
Mardin Milletvekilimiz Sayın Cengiz DEMİRKAYA ve AK Parti Savur ilçe başkanı sayın Mehmet Ensari KAVAK ziyaretimize geldiler.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun.
TÜRMOB.24 GENEL KURUL TOPLANTI RESİM GELERİSİ

MARDİN-ŞIRNAK SERBEST MUHASEBECİ

MALİ MÜŞAVİRLER ODASI

(CHAMBERS OF CERTIFIED PUBLİC ACCONTANTS OF MARDIN-SIRNAK)