HABERLER
Adli ve İdari Yargı alanında görevlendirilmek üzere zorunlu olan bilirkişilik temel eğitimi başvuruları 1-12 Ekim tarihleri arasında yapılacak
Mardin-Şırnak Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Hamit DURGAN tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada:

Mardin ilinde verilecek Bilirkişilik Temel Eğitiminde:
Bundan böyle Adli ve idari yargı alanında yürütülen her türlü bilirkişilik faaliyetinin yapılabilmesi için Bilirkişilik Temel Eğitiminin alınması zorunlu hale getirildiği bildirilerek bu görevi Mardin-Şırnak SMMM Odamızın almış olduğu görev ve yetki dahilinde Çeşitli meslek guruplarının katılımının sağlanacağı Eğitimde görevlendirilecek Uzman Akademisyenler tarafından eğitim verilecektir.

Bilindiği üzere Son yapılan yasal düzenleme ile bundan böyle Bilirkişilik Temel Eğitimi Zorunlu Hale Gelinmiştir. 3 Ağustos 2017 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan "Bilirkişilik Yönetmeliği" ile adli ve idari yargı alanında yürütülen her türlü bilirkişilik faaliyetinin yapılabilmesi için Bilirkişilik Temel Eğitimi zorunlu hale gelinmiştir.

Adli ve İdari Yargı Alanında Bilirkişilik Temel Eğitimi almayanlar, alan ne olursa olsun, bilirkişi olmak için başvuruda dahi bulanamayacaklardır.

Bilirkişilik temel eğitimi, beş yıllık mesleki kıdem kazanmışlar tarafından alınan ve bilirkişilik faaliyetinin yürütülmesiyle ilgili bilgileri içeren bir eğitim. Bu eğitimi almayanlar, bilirkişilik alan ne olursa olsun bundan sonra bilirkişilik yapamayacak.

Bu nedenle:

1) TÜRMOB 2018/2. Dönem Bilirkişilik Temel Eğitimi Başvuruları 1 - 12 Ekim 2018 tarihleri arasında yapılacaktır.

2) Başvuru yapmak isteyen meslek mensupları (Mali Müşavir, Yeminli Mali Müşavir) 650,00 TL 

3) diğer meslek erbapları 850,00 TL olan eğitim ücretini; http://bilirkisilik.tesmer.org.tr adresi üzerinden yapacakları başvuru sırasında, kredi kartı ile on-line olarak ödeyebilecekleri gibi Türkiye İş Bankası Ankara Dikmen Şubesi 4248-0891524 (IBAN NO: TR07 0006 4000 0014 2480 8915 24) nolu hesabına da ödeyebileceklerdir.

4) Ödemenin banka hesabına yapılması durumunda başvuru işlemi ödemenin yapılmasını takiben bir iş günü sonra yapılabilecektir.

5) Dikkat: Başvuru yaparken 6754 sayılı Bilirkişilik Kanunu’nun 10. Maddesindeki, Bilirkişilik Yönetmeliği’nin 38. Maddesindeki şartları taşıdığınızı ve en az 5 yıllık mesleki kıdem kazanmış olduğunuzu, verdiğiniz bilgilerin doğru olduğunu beyan ve taahhüt etmeniz gerekmektedir.

6) Bilirkişilik Temel Eğitimi Katılım Belgesi’nin alınmış olması Bilirkişi Listesine başvuru için aranan şartlardan sadece birini sağlamaktadır. Bilirkişi Listesine kayıt anlamı içermez.
GÜNCEL HABERLER
Luca Eğitimi
Yeni Meslek Mensubu Cihat BALAMUR
56.Doğu ve Güneydoğu Anadolu Platform Toplantısı
2023 Yılı Ücret Tarifesi
Muhasebe ve Müşavirlik Ücretler Eridi Mali Müşavirler Zor Durumda!!!
2023 Yılına Ait Defter Tasdik Fiyat Listesi
YMM Fethullah DEMİR Yeniden Değerlendirme Uygulamaları Eğitimi
TKDK Genel Koordinatör Erdal ÇELİK 'i Ziyareti
Mardin il ve ilçeleri ile Şırnak il ve ilçelerinde meslektaşlarımızı ofislerinde ziyaretlerde bulunmaktadırlar.
Mardin Milletvekilimiz Sayın Cengiz DEMİRKAYA ve AK Parti Savur ilçe başkanı sayın Mehmet Ensari KAVAK ziyaretimize geldiler.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun.
TÜRMOB.24 GENEL KURUL TOPLANTI RESİM GELERİSİ

MARDİN-ŞIRNAK SERBEST MUHASEBECİ

MALİ MÜŞAVİRLER ODASI

(CHAMBERS OF CERTIFIED PUBLİC ACCONTANTS OF MARDIN-SIRNAK)